TaxMachine PITy 2019/2020

Profesjonalny program do rozliczania rocznych deklaracji PIT za 2019 rok.
Rozliczysz i wyślesz do systemu e-Deklaracje wszystkie rodzaje PIT (PIT-37, PIT-36, PIT-28, PIT-36L, PIT-38, PIT-39), a także PITy pracownicze/płacowe (PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C i inne). Odliczysz wszystkie ulgi podatkowe, w tym ulgę ulgę na dzieci, ulgę na internet, ulgę rehabilitacyjną.
Zawsze bezpłatnie i bez ograniczeń, także w zastosowaniach komercyjnych, w biurach rachunkowych, kancelariach podatkowych. Możliwość pracy wielostanowiskowej i zdalnej.

Więcej na temat programu Pobieram program PITy 2019/2020

Jak utworzyć zeznanie PIT-36?

Jeśli jesteśmy zobowiązani do złożenia deklaracji PIT-36 to najczęściej wynika to z faktu, że prowadzimy działalność gospodarczą lub mamy dochody z zagranicy. Istnieją też inne rodzaje dochodów, które powodują, że nie możemy złożyć PIT-37, jak większość podatników, ale musimy wypełnić bardziej skomplikowany PIT-36 druk. Są to na przykład dochody z najmu, dochody krajowe jeśli byłeś zobowiązany do samodzielnego odprowadzania zaliczek, dochody z działów specjalnych produkcji rolnej itp.

Druk PIT-36 rozliczasz również, jeśli musisz doliczyć do swojego dochodu dochody małoletniego dziecka.

Druk PIT-36 jest dosyć skomplikowanym zeznaniem, dlatego dobrym pomysłem będzie pobieranie z naszej strony darmowego programu, który dramatycznie uprości sporządzenie tego zeznania, a dodatkowo wyśle je od razu do urzędu przez e-deklaracje. Dokładna procedura sporządzenia zeznania zależy od rodzaju dochodów, które uzyskałeś w czasie roku podatkowego. Program PIT 2019 zawiera zaawansowane funkcje, które pomogą Ci podczas tworzenia deklaracji PIT, w tym także jeśli rozliczasz PIT 36.

pit 36 druk program 2020

Prowadzący działalność gospodarczą rozliczają się na podstawie ksiąg podatkowych lub rachunkowych, dochody zagraniczne rozliczamy na podstawie dowodów wypłat, na których mamy podane kwoty dochodu oraz wartości odporowadzonego za granicą podatku. Najem rozliczamy najczęściej na podstawie dowodów przyjęć gotówki od najemców lub wystawionych im rachunków, ewentualnie przelewów bankowych.

Do rozliczenia zeznanie potrzebujesz także kwoty należnych i wpłaconych w czasie roku podatkowego zaliczek na podatek dochodowy oraz wartości zapłaconych składek ZUS, składki te odlicza się od dochodu i od podatku.

Szybko i bezbłędnie przygotujesz PIT-36 programem PITy 2019/2020, ściągnij go bezpłatnie z naszej strony, zainstaluj, następnie przygotuj PIT 36 Kreatorem PIT lub bezpośrednio na formularzu, potem możesz kliknąć na "e-Deklaracje" by od razu wysłać Pita przez internet online. I już, gotowe!

program pit 2019 za darmo

Słowa kluczowe

formularz pit-36, skala podatkowa, druk pit-36, deklaracja pit-36, dochody zagraniczne, dochody z działalności gospodarczej, najem opodatkowany skalą podatkową, pit-36 za 2019 rok, program do pit-36, objaśnienia pit 36, pit-36, pit-36 2020, zeznanie pit-36